CZECH ROCKET CHALLENGE
HALL OF FAME


Třetí ročník (2023)

Třetí ročník Czech Rocket Challenge se tradične uskutečnil na letišti v Medlánkách u Brna 14. července 2023. Navštívili nás kromě televize i záložní astronaut ESA Aleš Svoboda, nebo třeba Karel Dobeš! Celým dnem provázeli komentátoři Ota Michálek a Aleš Hrudička, kteří vytvořili příjemnou atmosféru při dni naplněném starty raket!

2023 - Vítězové v kategoriích

SŠ - ZAČÁTEČNÍCI

VYsocho15

SŠ - POKROČILÍ

SpaceXD

VŠ - ZAČÁTEČNÍCI

Spatio et Stellae Research

VŠ - POKROČILÍ

n/a

2023 - Ceny poroty

Nejlepší týmová spolupráce

FTR

Nejlepší design rakety

LN Aerospace

Nejlepší technický report

CTU Space Research


Druhý ročník (2022)

Druhý ročník soutěže Czech Rocket Challenge se uskutečnil 10. června 2022 na letišti Brno-Medlánky pod taktovkou Czech Rocket Society. Celým dnem se nesla přátelská atmosféra plná raketových nadšenců. Nakonec úspěšně odstartovalo 27 týmů, což je více než trojnásobný nárůst oproti minulému ročníku. Je tak znát, že o stavbu modelů raket je po celé České republice zájem a my už se nemůžeme dočkat na pořádání dalšího ročníku.

150+

účastníků

70+

týmů

30

finalistů

8

hodin odpalování raket

2022 - SŠ

Space XD

Gykovy Vega


Jerria


2022 - VŠ

Je dobrá, ale stejně...


Spark Zero


"Nultý" (první) ročník (2021)

První ročník soutěže Czech Rocket Challenge se uskutečnil 25. září 2021 na letišti Brno-Medlánky pod taktovkou ESA BIC Czech Republic. Týmem s nejvyšším dostupem rakety (a tedy vítězem soutěže) se stal tým Xperience Aerospace, který málem překonal hranici 1 km - jejich raketa dosáhla 971 metrů.

2021

Xperience Aerospace, 971 metrů

Našli jste chybu?


Kontaktujte pořadatele:
crc@czechrockets.com

Top